Tekken info

30. ledna 2011 v 20:07 | Rosesaki |  Tekken info
Tekken - (Železná pěst - japonsky) je série bojových her od společnosti Namco. K dispozici je na platformách Playstation, Playstation 2, Playstation 3, Game Boy a PSP. 
Tekken vyšla jako platformová záležitost pro konzole Sony. Představuje velmi úspěšný projekt 3D bojových her s množstvím postav, každá s jinými vlastnostmi. Hráč má na výběr několik herních modů např. hra proti počítači (ve hře nazvané CPU), hra proti živému hráči (ve hře nazvané 2P), bonusové mezihry nebo výpravný mód s dějovou linií. Kromě mnoha nastavení vlastností herního prostředí (počet kol, čas na kolo apod.) lze zvolit též různé obtížnosti protivníků.
Na rozdíl od veliké škály her, které v tomto žánru vznikaly a vznikají, Tekken představuje zajímavou hru, kde je možné naučit se velké množství kombinací úderů (combo) a ty potom takticky využívat. Není to pouze "bezduchá mlátička", kde rozhodují rychlé prsty a přesné rány. Boj v Tekkenu má svůj rytmus, svůj puls, nutí hráče přemýšlet. Je možné používat nejen údery a kopy, ale i přehozy, páky a úchopy, úkroky a bloky.
Postavy v této hře poměrně kopírují reálné bojové styly (např. Hwoarang a jehoTaekwondo nebo Eddy Gordo a Capoeira), dokonce je možné spatřit paralely mezi reálnými a herními postavami (Law - Bruce Lee, Lei Wulong - Jackie Chan). Každá z postav má svůj vlastní příběh, který se s každým dílem ubírá kupředu. Některé postavy mizí, aby se objevili v následném díle nebo získali své nástupce.
Zdroj : XTifa

tEKKEN
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aisu Aisu | Web | 2. února 2011 v 16:37 | Reagovat

HA!! pěkný dess!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama